Migawki M. to zbiór wpisów o zyciu w Szkocji, byciu matka i lekarzem. Przeplataja sie tu teskty o codzienności z podrózami w swiat i umysł autorki - Małgorzaty Frej. 

Na instagramie znajdziesz przyjaciól (i nie tylko). 10 kont wartych obserwowania.

Na instagramie znajdziesz przyjaciól (i nie tylko). 10 kont wartych obserwowania.

konta warte obserwowania na instagramie

Instagram to ostatnio moja ulubiona platforma ze wszystkich mediów społecznościowych. Peonii i zdjęć filiżanek kawy robionych z góry nigdy nie za wiele, prawda? (#peonieswatch #cupsinframes). Ciekawe jest to, że to właśnie na instagramie poznałam najwięcej nowych mam, z którymi nadal utrzymuję kontakt i spotykam się od czasu do czasu w Edynburgu. Dzięki hasztagom łatwo jest odnaleźć inne mamy, które mają dzieci w tym samym wieku co moje i razem obserwować ich rozwój. To właśnie tam pisałam o moich trudnościach z karmieniem piersią, o spaniu z dzieckiem w jednym łóżku i dostawałam wiele słów otuchy i pomocy. Okazuje się, że czasem wsparcie można znależć tam, gdzie się go wcale nie oczekuje, a nawet nie szuka. Samą mnie to zaskoczyło.

Instagram to też miejsce, gdzie zaspokajam swoją potrzebę marzeń o podróżach i zwiedzaniu świata. Wystarczy wpisać hasztag #torresdelpaine albo #wtrek i można znaleźć się na górskim szlaku, kiedy karmi się dziecko w środku nocy.

Ostatnią moją ulubioną grupą kont na instagramie są artyści, którzy robią zdjęcia tylko telefonem albo prezentują nietuzinkowe pomysły.

Poniżej przedstawiam Wam kilka z moich i Kuby ulubionych kont na insta. Na niektóre zaglądam codziennie, żeby zobaczyć czy są już nowe zdjęcia. Inne umilają mi czas, kiedy karmię dziecko albo jestem uwięziona pod śpiącym ciężarem.

Podróze

@niesmigielska

Ela Adamska, czyli królowa aparatu, która podróżuje, żeby robić zdjęcia. Ciągle nie mogę wyjść z podziwu dla jej oka do kadrów, zwłaszcza ludzi. 

@dpc_photography_

Daniel Casson czyli fotograf w Szkocji. Nadal nie mogę się nadziwić, jakie to państwo jest piękne i jak mało jeszcze znane. Zdjęcie poniżej zostało zrobione w Glencoe, dolinie, przez którą jedzie się w drodze na Skye.

@alexstrohl

Jego zjęcia były publikowane chyba we wszystkich znanych magazynach. I wiem dlaczego. Jedno z najpiękniejszych kont, jakie znam. 

@wilderness_culture

Czyli zdjęcia, które sprawiają, że chcę rzucić wszystko i jechać pod namiot. 

@wisslaren

Kristoffer Collin i jego pejzaże, namalowane przez naturę, ale wyglądające jak akwarele impresjonisty. 

Artystyczne

@sejkko

i seria #seikko_lonelyhouses 

@tanaka_tatsuya

Życie w minaturze

@omniamundamundis

Trzeba zobaczyc cały jego feed, w którym każde zdjęcie jest częścia większej kompozycji. 

Inne

 @me_and_orla

Sara czyli logopeda z UK, która stała się instagramową celebrytką w czasie pierwszego roku życia jej córeczki. Teraz utrzymuje się z instagramu. Jej zdjęcia mnie aż tak nie zachwycają, ale  ma niesamowite pojęcie o tym, jak zdobyć serca ludzi swoimi zdjęciami (mam na myśli serca czyli polubienia na insta)

@jkfrej

Człowiek, który nie używa filtrów. Czyli mój mąż. 

@migawkim

Kawa, małe stópki i narzekanie na nieprzespane noce - czyli ja! A co, na swoim blogu się nie polecę. Polecam! Na zdjęciu poniżej czuję się, jak dama z łasiczką. 

 

Znacie inne konta godne polecenia? Dajcie znać! 

Nie mam komputera

Nie mam komputera

Lata dwudzieste — jak je (dobrze) spedzic?

Lata dwudzieste — jak je (dobrze) spedzic?