Na instagramie znajdziesz przyjaciól (i nie tylko). 10 kont wartych obserwowania.

konta warte obserwowania na instagramie

Instagram to ostatnio moja ulubiona platforma ze wszystkich mediów społecznościowych. Peonii i zdjęć filiżanek kawy robionych z góry nigdy nie za wiele, prawda? (#peonieswatch #cupsinframes). Ciekawe jest to, że to właśnie na instagramie poznałam najwięcej nowych mam, z którymi nadal utrzymuję kontakt i spotykam się od czasu do czasu w Edynburgu. Dzięki hasztagom łatwo jest odnaleźć inne mamy, które mają dzieci w tym samym wieku co moje i razem obserwować ich rozwój. To właśnie tam pisałam o moich trudnościach z karmieniem piersią, o spaniu z dzieckiem w jednym łóżku i dostawałam wiele słów otuchy i pomocy. Okazuje się, że czasem wsparcie można znależć tam, gdzie się go wcale nie oczekuje, a nawet nie szuka. Samą mnie to zaskoczyło.

Instagram to też miejsce, gdzie zaspokajam swoją potrzebę marzeń o podróżach i zwiedzaniu świata. Wystarczy wpisać hasztag #torresdelpaine albo #wtrek i można znaleźć się na górskim szlaku, kiedy karmi się dziecko w środku nocy.

Ostatnią moją ulubioną grupą kont na instagramie są artyści, którzy robią zdjęcia tylko telefonem albo prezentują nietuzinkowe pomysły.

Poniżej przedstawiam Wam kilka z moich i Kuby ulubionych kont na insta. Na niektóre zaglądam codziennie, żeby zobaczyć czy są już nowe zdjęcia. Inne umilają mi czas, kiedy karmię dziecko albo jestem uwięziona pod śpiącym ciężarem.

Podróze

@niesmigielska

Ela Adamska, czyli królowa aparatu, która podróżuje, żeby robić zdjęcia. Ciągle nie mogę wyjść z podziwu dla jej oka do kadrów, zwłaszcza ludzi. 

@dpc_photography_

Daniel Casson czyli fotograf w Szkocji. Nadal nie mogę się nadziwić, jakie to państwo jest piękne i jak mało jeszcze znane. Zdjęcie poniżej zostało zrobione w Glencoe, dolinie, przez którą jedzie się w drodze na Skye.

@alexstrohl

Jego zjęcia były publikowane chyba we wszystkich znanych magazynach. I wiem dlaczego. Jedno z najpiękniejszych kont, jakie znam. 

@wilderness_culture

Czyli zdjęcia, które sprawiają, że chcę rzucić wszystko i jechać pod namiot. 

@wisslaren

Kristoffer Collin i jego pejzaże, namalowane przez naturę, ale wyglądające jak akwarele impresjonisty. 

Artystyczne

@sejkko

i seria #seikko_lonelyhouses 

@tanaka_tatsuya

Życie w minaturze

@omniamundamundis

Trzeba zobaczyc cały jego feed, w którym każde zdjęcie jest częścia większej kompozycji. 

Inne

 @me_and_orla

Sara czyli logopeda z UK, która stała się instagramową celebrytką w czasie pierwszego roku życia jej córeczki. Teraz utrzymuje się z instagramu. Jej zdjęcia mnie aż tak nie zachwycają, ale  ma niesamowite pojęcie o tym, jak zdobyć serca ludzi swoimi zdjęciami (mam na myśli serca czyli polubienia na insta)

@jkfrej

Człowiek, który nie używa filtrów. Czyli mój mąż. 

@migawkim

Kawa, małe stópki i narzekanie na nieprzespane noce - czyli ja! A co, na swoim blogu się nie polecę. Polecam! Na zdjęciu poniżej czuję się, jak dama z łasiczką. 

 

Znacie inne konta godne polecenia? Dajcie znać! 

PolecamMalgorzata Frej